T260XW02 VS

| Panel Model | T260XW02 VS |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,26.0 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T260XW02 VS Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | VA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 575.769×323.712 mm |
| Outline | 626×373×47.4 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 11%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 6.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T260XW02 VS.
AUO T260XW02 VS are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260XW02 VS pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260XW02 VS or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260XW02 VS distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T260XW02 VS are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260XW02 VS pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260XW02 VS or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260XW02 VS distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T260XW02 VS"
- AUO T260XW02 VS
- T260XW02 VS datasheet
- T260XW02 VS image
- T260XW02 VS price
- T260XW02 VS distributor
